deak.istvan
Menü
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
9. biológia
Tartalom
 
Digitális oktatás általában

 DIGITÁLIS OKTATÁS a 2019-2020-as tanévben

 

 1. Tanrend

 A diák az egykori órarend szerint tanuljon. Amikor tehát természetismeret, biológia, vagy földrajz óra jön, tanulja meg a soron következő tankönyvi leckét.

 Ha a fejezet leckéinek végére ér, a következő órán önállóan végezze el az összefoglalást. Az erre következő órán pedig a számonkérésre kerül sor. A számonkérés szabadon választható része a füzetellenőriztetés, kötelező része pedig a nagydolgozati totó.

 A tanítás időrendje a tanév végéig menően tantárgy és osztály szerint a deak.istvan.gportal.hu-n szerepel. Kérem, hogy a diák a számonkéréseket percre pontosan a tanév végéig előre vezesse be a naptárába, mivel ezen dolgozatok bejelentése ezen sorok által e pillanatban megtörtént. Ha a diáknak még nincs naptára, akkor készítsen. A naptár az interneten természetesen elérhető és onnan akár kézzel is megrajzolható.

 Az eddigi helyettesítéseim idején feladott leckék a számonkérések anyagát képezik, de csak az összefoglalásnál szerepelnek, mivel ezeket a diák már megtanulta.

 

 2. A számonkérés tárgya

 A nagydolgozati totó tárgya kizárólag a tankönyvi leckék szövege.

 A munkafüzetet nem kell kitölteni. A munkafüzetben házi feladat tehát nincs.

 Az érdeklődők számára a deak.istvan.gportal.hu tanulása javasolt, de a nagydolgozat kérdései kizárólag a tankönyvből lesznek. Olyan anyagból, amely csak a deak.istvan.gportal.hu-n szerepel de a tankönyven nem, nem teszek fel kérdést.

 

 3. Szorgalmi feladatok

 Két módon lehet szorgalmi ötösöket szerezni.

 3.1. Javaslom, hogy a lecke tanulása során a diák írjon a füzetbe vázlatot. A vázlatíró diák közvetlenül a lecke száma és címe alá jól olvashatóan, nagybetűvel minden esetben írja fel a saját NEVÉT. A füzetbéli vázlat nagy méretű (A4-es, kb. 30x20cm-es) füzet esetén legfeljebb egy, fele ekkora füzet esetén legfeljebb két oldalas legyen, hogy ellenőriztetéskor a diák egy füzetlapot küldhessen. Kérem, hogy az adott oldal vagy oldalak egy oldalra való lefényképezését és a fénykép továbbítását a diák leckepárja segítségével addig gyakorolja, amíg abban rutint szerez.  

 3.2. A deak.istvan.gportal.hu-n szereplő egyéb feladatok, melyeket az ott megadott határidővel lehet nagyötösért elvégezni.

 

 4. Számonkérés

 4.1. Mikor

 A számonkérésre az osztályok és tantárgyak digitális tanítási rendjében a tanév végéig előre meghatározott napon, percre pontosan az órarendi óra kezdetén kerül sor. A számonkérés akkor kezdődik, amikor a normál tanrend szerint a megadott órára becsöngetnének.

 Emlékeztetőül a csengetési rend:

óra / idősáv

kezdete

vége

1. óra

8.15

9.00

2. óra

9.15

10.00

3. óra

10.15

11.00

4. óra

11.10

11.55

5. óra

12.15

13.00

6. óra

13.20

14.05

 Kérem, hogy amennyiben már van az osztálynak két bejelentett nagydolgozata az általam megadott napon, az osztály diák képviselője vagy annak helyettese, vagy ezen személyek mulasztása esetén bármely, osztályba járó diák jelezze ezt legkésőbb a húsvéti szünet utáni első óránk napján a deak.istvan@janospal.hu e-mail címre, a két tantárgy és az azt tanító tanár vezeték- és keresztnevének pontos megadásával. Amennyiben ilyen értesítés nem érkezik, a számonkérések ideje rögzül.

 A számonkérésnek két része van. A választható rész a füzetellenőrzés, a kötelező pedig a nagydolgozati totó. Ezekhez szükség van a füzetre és az okostelefonra, vagy számítógépre vagy laptopra.

 4.2. Füzetellenőrzés

 Nem a teljes füzetet ellenőrzöm, hanem szúrópróbát végzek. A számonkérés órájának első percében megadom, hogy a fejezet leckéi közül melyiket kérem okostelefonnal lefényképezni és a fényképet azon melegében, még a nagydolgozati totó elkezdése előtt elküldeni az iskolai e-mail címemre, amely a következő: deak.istvan@janospal.hu

 Ha a vázlat írás színvonalas; és a cím után jól olvashatóan, nagybetűvel szerepel a diák neve; és a meghatározott oldalra kifér; és jól tagolt; és időben megérkezik, akkor erre a kijelölt leckére a diák egy nagyötöst kap. Ha a felsorolt feltételek közül bármelyik nem teljesül, a vázlatra a diák nem kap jegyet. Bár a vázlatírás nem kötelező, a tananyag elsajátítását nagyban segíti.

 4.3. Nagydolgozati totó

 A számonkérés óráján egy 40 kérdéses totót kezdek íratni a kahoot segítségével úgy, hogy a teszt linkjét valamikor az óra 10. és 15 perce között elektronikusan elküldöm a google tanterembe, és azokra okostelefonon, vagy számítógépen vagy laptopon kell választ adni a fennmaradó 30-35 percben.

 A feladatot a Google Chrome vagy Mozilla Firefox böngészőben lehet megnyitni. A megjelenő ’nickname’ feliratú mezőbe mindenki írja be lehetőleg a vezeték- és keresztnevét, ha pedig csak a vezetéknév fér ki, akkor csak azt. Nagydolgozatnál becenév nem használható.

 Ezután a diák indítsa a tesztet. A kérdések megválaszolására egyenként 20 mp idő lesz. Megjelölt választ javítani már nem lehet, valamint a kérdésre visszaugrani sem. A tesztek eredményét nem kell elküldeni sehová sem, mivel olyan a rendszer, hogy azt a tanár eleve látja.

 A kérdések között lehet igaz-hamis, amihez a szükséges angol szavakat most kérem megtanulni: igaz = true, hamis = false. A kérdések másik fajtája a feleletválasztás, ahol négy vagy három lehetőség között kell választani.

 Ha valakit a kahoot kidob, az adott óra (nem tanítási óra, hanem pl. 8.00-9.00) 45. percéig automatikusan, nekem írt sorok nélkül kezdje és írja újra, mivel arra az idő bőségesen elegendő.

 A nagydolgozatok ponthatárai minden esetben az alábbiak:

34-40

5*

29-33

5

23-28

4

17-22

3

11-16

2

  0-10

1

 A nagydolgozatos csillagokra járó plusszokat a jegyekkel egy időben írom be. Ha azokból nagy 5-ös jön össze, az érdemjegyet az e-naplóba szorgalmiként írom be.

 

 5. Pótdolgozat

 Ha a diák a nagydolgozat írást elmulasztja, a dolgozatot újra kell írnia, kivéve a júniusi dolgozatokat, mert akkor pótlás már nem lehetséges.

A nagydolgozat megírásának technikáját a próbateszten tudtad gyakorolni, pl. ekkor tudtad elsajátítani azt, hogy a megfelelő böngészőkből lépj be. Akinek ennek ellenére olyan technikai problémája akadt, hogy véleménye szerint a nagydolgozatot azért nem tudta megfelelően megírni, annak a nagydolgozatot újra lehet írni - de akkor véglegesnek az új jegy számít. Ha tehát a diák egy 4-es érdemjegyet technikai problémára hivatkozva nem fogad el, és a pót dolgozata 3-as, akkor a végleges jegye 3-as.

 A pót nagydolgozat a rendes nagydolgozatokkal azonos körülmények között íródik, és annak idősávjáról a diák legalább három nappal az eseményt megelőzően értesítést kap.

 Amennyiben a diák súlyos okkal ezen sem vesz részt, a szülő írja meg nekem az okot a deak.istvan@janospal.hu e-mail címre. Egyéb esetben a nagydolgozat érdemjegye elégtelen.

 A pótdolgozat íráshoz füzet ellenőriztetési lehetőség nem kapcsolódik.

 

 6. Év végi osztályzat

 Ha a diák minden nagydolgozatát megírta, a különleges körülményekre való tekintettel az e-naplóban szereplő átlagra minden osztályban olyan módon adom az év végi osztályzatot, hogy 4.4-re már 5-öst, 3.4-re 4-est, 2.4-re 3-ast, 1.6-ra pedig 2-est adok. Ha a diáknak elmaradt nagydolgozata van, csak 4.75-től kap 5-öst, 3.75-től 4-est, 2.75-től 3-ast és 1.9-től 2-est.

 A szorgalmi feladatokon kívül más javítási lehetőség nincs.

 Kérem, hogy akinek a Bolyai Természettudományi Csapatversenyen való kimagasló szereplése miatt tanév végi jegy kedvezménye van, jelezze azt a húsvéti szünet utáni első hét folyamán a deak.istvan@janospal.hu e-mail címen. Ez nem a részvételért járó nagyötösökre vonatkozik, hiszen azokat már beírtam.